Kalıcı Kaş Makyajı Nedir?

Mikro steril ve tek kullanımlık iğneler ile renk pigmentlerinin kaşın seyrek olan bölgelerine aşılanması işlemidir.

Açık tenli olanların, kaşları hastalık benzeri bir sebeple dökülmüş olan bireylerin, kozmetik alerjisi olan bireylerin, az kaş kılına sahip olduğu için belirgin kaş ve yüz hatlarına sahip olmayan bireylerin rahatlıkla tercih edebileceği bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Kıl Tekniği Nedir?

Kalıcı kaş makyajı uygulamasının türlerinden biridir.

Kaş kılını andıran çizikler ile doğal bir kaş görünümü vermek amaçlanır. Kaş kıllarınızın yanına, aynı kaş rengine ve yönüne sahip olan çizgiler atılır. Aşılanan boya, derinin hemen altındaki tabakaya nüfuz ettiğinden dışarıdan bakan bir kişinin makyaj olduğunu anlaması oldukça güçtür.

Uygulama Aşamaları

  • Öncelikle uzmanımız ile birlikte kaş şeklinize ve cildinizin tipine uygun kaş rengine karar verilir.
  • Daha sonra boya, cihazın ucunda bulunan micro-blading iğnesi ile deri altına enjekte edilir. Boya, derinin hemen altındaki tabakaya nüfuz ettiğinden kalıcılık ömür boyu olmaz.
  • Derinin hemen altındaki tabakaya aşılanan boya ile doğal görünümlü kaşlara sahip olursunuz.

Kalıcı kaş Makyajının Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Kalıcılık süresi, kişinin cilt tipine, uygulanan tekniğe, seçilen renge ve maruz kalınan dış etkilere bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 1 – 2 yıldır.

Uygulama Sonrası

İşlemi takip eden birkaç gün uygulama bölgesinde hafif kabuklanma olması beklenen bir durumdur. Endişe edilecek bir durum değildir. Bu dışarıdan gelen ürüne vücudunuzun verdiği doğal bir tepkidir.

YORUMLAR

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gönder